1 stunda vakarā var izmainīt daudz! Kā paiet Tavi vakari?

Tu darbu beidz 17:00 – 18:00 vakarā (vadoties pēc vispārējās statistikas), bet dodies gulēt no 23:00-24:00. Kā Tu pavadi šīs ~ 6 stundas?

Darbības, ko Tu dari laika posmā no 18:00 līdz pusnakti, ir ar neticamu lielu vērtību. Daudzi cilvēki uzskata, ka viņu karjera ir noteikta 8 stundu intensīva darba, un pūles jāpieliek tikai šajā laika posmā. Mēs bieži domājam, ka mūsu nākotne un attīstība pa karjeras kāpnēm ir atkarīga no priekšnieka vai uzņēmuma, kurā strādājam.

… bet realitāte ir tāda, ka priekš lielākās daļas cilvēku, karjera un izaugsme ir atkarīga tikai no viņiem pašiem.

Tu nevari vainot savu darbu tādēļ, ka Tev nav progresa, Tu neattīsties dzīvē. Tu tāpat nevari arī teikt, ka uzņēmumam, kurā Tu strādā, jābūt atbildīgam un jārūpējas par Tevi.

Pirms kāda laika lasīju informāciju par to, ko Džeks Ma (Alibaba dibinātājs – Ķīnas bagātākais uzņēmējs) iesaka darīt (arī pats darījis) un kam veltīt laiku laika posmā no 18:00 līdz gulētiešanai.

  1. Ļoti svarīgi, ar ko Tu esi aizņemts katru vakaru;
  2. Lasi vairāk un viss izmainīsies;
  3. Piedalies dažādos projektos;
  4. Aktīvi veido kontaktus ar cilvēkiem;
  5. Sāc mainīt dzīvo šodien;

 Kā apgalvo Džeks Ma, viņš ļoti daudz laika pavadījis attīstot savas zināšanas un prasmes tieši laikā, kad jau bija beidzis darbu. Viņš katru vakaru, kad bērni aizmiga, sāka papildināt savas iemaņas, lai pēc kāda laika tās dotu atgriezenisko rezultātu. Pagāja daudz laika līdz Džeks sāka saņemt ieguldīto atpakaļ.Daudzi veiksmīgie cilvēki, kurus Džeks Ma pazinis, ir gājuši tādu pašu ceļu, ko viņš. Tātad ir vērts aizdomāties – ja gribi kaut ko vairāk no savas dzīves – padomā kā paiet Tavi vakari.

Protams, ir jāatrod balanss starp dzīvi, darbu, ģimeni. Ja Tev ir sieva un bērni, katru vakaru Tev jāpavada kāds laiks arī ar viņiem. Ir labi skatīties filmas un spēlēt spēles. Bet ir lietas, kuras Tev nav vajadzīgs darīt. Un tās Tu noteikti zini pats labāk.

Vēlreiz pārliecinos to, ka ļoti svarīgi un vērtīgi ir lasīt grāmatas. Arī Džeks Ma to uzsver. Lasīt, tas nozīmē vairāk zināt, attīstīt savu domāšanu, zināt mazliet vairāk par savu darba biedru, zināt vairāk par tiem, kas to nedara. Tev pašam sarunas un diskusijas būs daudz vienkāršākas, ja grāmatu lasīšana Tev būs ielikta savā dienas plānā.

Džeks Ma

Ķīnas uzņēmējs saka: “Ja Tu 1 stundu dienā iegūsti zināšanas kādā noteiktā tēmā, pēc gada šajā virzienā Tu zināsi vairāk nekā pārējie 99% pasaules iedzīvotāji.”

Piedalies dažādos projektos, lai pilnveidotu savas zināšanas. Ja Tavs uzņēmums to nepiedāvā, izveidojiet paši šādas iespējas. Ir iespēja piedalīties dažādos brīvprātīgo projektos. Tajos Tu vari gūt atzinību. Tur Tu vari pacelt “savu latiņu”.

Piedaloties projektos Tu sapratīsi kā strādāt ar komandu, kā praktiski pielietot iegūtās zināšanas konkrētajā sfērā, un kā galu galā viss process notiek ar reāliem klientiem un uzņēmumiem. Nodibināsi jaunus kontaktus un iegūsi atgriezenisko saiti, un dažādus citus “labumus”, ko spēsi novērtēt tikai vēlāk. Šāda veida pieredze ir ļoti vērtīga.

Turpinot iepriekšējā punktā izteikto domu par kontaktu dibināšanu, ņem vērā, ka šī lieta, manuprāt, ir viena no svarīgākajām. Daudz kontaktos ir spēks, lai ar ko Tu nodarbotos. Tas var ļoti strauji paātrināt Tavu karjeras attīstību.

Kontaktu nodibināšana Tev var palīdzēt:

  • vairāk sazināties ar līdzīgi domājošiem cilvēkiem, uzzināt viņu viedokli, smelties jaunas zināšanas un idejas;
  • atrast jaunus partnerus, biznesa partnerus, jaunus klientus, kas attiecīgi palielinās arī ienākumus;
  • attīstīt spējas brīvi uzstāties publikas priekšā, kas ir ļoti laba prasme.

Principā, spēja labi komunicēt ir viens no spēcīgākajiem cilvēka ieročiem veiksmīgam rezultātam.

Vajag sākt jau šodien. Rīt nebūs labāk. Rīt būs jau cita diena un viena diena jau būs aizritējusi, kuru varēja pavadīt daudz lietderīgāk.

No 18:00 vakarā līdz pusnaktij Tu esi [it kā] fiziski un morāli noguris, Tu vari darīt ko vien vēlies, Tev vairs nevajag ievērot darba pienākumus. Tu vari “atslēgt” savas smadzenes, tāpat kā datoru darba dienas beigās, bet tāpat Tu vari arī kļut gudrāks, spēcīgāks, zinošāks. Sāc ar šodienu, izbrīvē kaut stundu.

Varu garantēt, ka pēc gada daudz kas mainīs, ja pats gribēsi mainīties.

Un kā Tu pavadi savus vakarus?

Ir ko teikt? Komentē!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.

Valters Ločmelis © 2015.