7 biznesa idejas 2015. gadā, kuras var realizēt internetā

Ar katru gadu arvien vairāk cilvēku dažādas biznesa idejas cenšas realizēt tieši internetā. Tā kā mans bloga mērķis un uzdevums ir tieši saistīts ar šo sfēru, tad centīšos dalīties ar vairākām idejām, kuras Jūs varat izmantot vai vismaz radīt savā galvā “prāta vētru”.

Daudzi sāk saprast, ka strādāt uz sevi, būt uzņēmējam, pelnīt naudu ar savu prātu un zināšanām nav pārāk sarežģīti. Protams, tas prasa notiektu laiku un sagatavošanos, bet, ja ķeras klāt, uzzina visus sīkumus un it kā sarežģītās lietas biznesa veidošanai internetā, ir visas iespējas savu biznesa ideju ātri vien “palaist gaisā”.

Interneta sfēra attīstās tik strauji, ka tas, kas bija aktuāls pirms 3-5 gadiem, šobrīd varbūt vairs neskaitās perspektīvs un vērā ņemams, tāpēc pirms ķeraties savas idejas realizēšanai iesaku kārtīgi izvērtēt sfēru, pieprasījumu un citas formalitātes.

Un tā, kuras tad ir aktuālākās un perspetīvākās biznesa idejas internetā? Kādās sfērās? No kā vispār sākt?

1. Sociālo tīklu kontu uzturētājs un konsultants

Domāju, ka katrs no Jums saprot, ka sociālos tīklus šodien vairs neizmanto tikai, lai sazinātos ar saviem draugiem un paziņām. Kompānijas un uzņēmumi grib būt tuvāk saviem potenciālajiem klientiem un pakalpojumu lietotājiem, tāpēc veido kopienas, ziņo par aktuālajiem jaunumiem un biznesa attīstību. Saprotams, ka būs nepieciešami speciālisti, lai varētu kvalitatīvi komunicēt, pareizi dalīties ar informāciju un apkalpoju konkrētās kompānijas sociālo tīklu kontu.

Arī pilnīgi jauniem uzņēmumiem, kas tikai savu biznesa ideju sāk popularizēt tirgū, ir nepieciešami pieredzējuši speciālisti, lai procesu paātrinātu, radītu brendu un lojalitāti lietotāju vidū.

Domāju, ka tuvākajos pāris gados šis pakalpojums augs ģeometriskā progresijā, līdz ar to tā ir iespēja Jums ielēkt šajā lauciņā.

2. Aplikāciju izveide un izstrādāšana

Var teikt, ka jau ir sākusies kārtējā revolūcija interneta sfērā. Viss vēl vairāk mobilizējas, un tie, kas to savā labā neņems būs lieli zaudētāji. Pēdējā laikā esmu lasījis par vairākām ļoti labām biznesa idejām, kurās galvenais akcents ir likts uz aplikācijas izveidi mobilo tālruņu lietotājiem. Kurš gan tagad neizmanto mobilo tālruni. Potenciālais tirgus ir ļoooti liels.

Izstrādātās aplikācijas cena parasti ir salīdzinoši zema, taču proporcionāli tam ir liels lietotāju skaits, līdz ar to vienreiz izstrādājot aplikāciju ir iespēja saņemt labu honorāru.

Daudzi šobrīd noteikti teiks, ka ar datoru ir uz Jūs, un par mobilo aplikāciju veidošanu vispār neko nav dzirdējuši, tāpēc šīs jomas biznesa idejas ir jānoliek malā. Teikšu tā – realizācija, tā ir tehniskā puse un izstrādātājus var atrast. Galvenais – kvalitatīva un interesanta ideja un laba tās palaišana tirgū. Tā kā viss ir Jūsu rokās.

3. Savas mājas lapas vai bloga izveide un attīstīšana

Vai Jūs kaut kad esat mēģinājuši rakstīt? Esmu parlecināts, ka skolā vajadzēja rakstīt sacerējums, un bija cilvēki, kas to darīja samērā labi. Un ko es teikšu, ja uz šādām lietām var pelnīt? Kur šobrīd lielākā daļa meklē informāciju? Interneta meklētājā Google. Ja Jūsu lapā būs atrodama informācija, cilvēks uz to nokļūs. Parasti sākumos autori savus blogus vai mājas lapas sākt veidot priekš sevis, taču laikam ejot hobijs var kļūt par vērā ņemamu ienākumu avotu. Vēlāk savu blogu vari pārvērst strādājošā biznesa idejā ar reklāmas lauku pārdošanu, personīgājām grāmatām u.c. lietām.

Skaties cik naudas vajag, lai sāktu biznesu internetā ⇒

biznesa idejas

4. Mikrouzdevumi kā biznesa idejas realizēšana

Interneta sfērā sāk parādīties mājas lapas, kuras piedāvā nopelnīt uz sīku darbu – mikrouzdevumu veikšanu. Piemēram, kādam vecam onkulim vajag atvest pārtiku no veikala, citam palīdzēt pārvest mēbeles utml. Biznesa ideju uzvērāt? Uzdevumi dažādi, izpildītāju pietiek. Varat padomāt šajā virzienā. ASV ar šādu mājas lapu popularitāte aug straujos tempos, nepies ne laiks un Latvijā arī būs kas līdzīgs.

5. Koučings – personīgais treneris

Jūtat, ka varat palīdzēt cilvēkiem risināt problēmas, atrast izeju no grūtām dzīves situācijām? Tad Jums noteikti ir jāmēģina un jāapgūst koučings. Izveidojiet savu mājas lapu, kur noteikti izstāstiet par sevi, visos sīkumos un dalieties savā pieredzē. Bet tālāk vajag reklamēt savu lapu un sniegt konsultācijas cilvēkiem pa internetu (piem. pa Skype). Sākumā varbūt būs sarežģīti, bet ar laiku, kad būs vairāki desmiti labu atsauksmju par Jūsu kvalitatīvo palīdzību, tad darbs būs katru dienu.

6. Reklāmas aģentūra internetā

Nevienam vairs nav noslēpums, ka reklāma internetā ir daudz efektīvāka kā televīzijas reklāma vai radio. Eksperti uzsver, ka pēc pāris gadiem reklāma internetā būs dominējošais reklāmas veids tirgū.

Jau šobrīd daudz aģentūras, kuras pārdot “trafiku-apmekletāju plūsmu”, pelna vairākus tūkstošus, un viņu ienākumi tikai aug. Ja Jums ir līdzekļi, varat investēt šajā sfērā naudu, jo tā ir pietiekoši perspektīva un augoša niša.

7. Online mārketings

Lieliski spējat pārdot produkciju reālā dzīvē? Bet kāpēc, lai nepamēģinātu sevi realizēt online mārketingā? Skatoties kopumā, pārdošanas tehnikas stipri neatšķiras abās sfērā, jo pircēja psiholoģija ir vienāda. Protams, ir savas īpatnības,  bet ja Jūs bijāt lieliski offline, tad pēc pāris mēnešu treniņiem būsiet guru arī online tirdzniecībā.

Šīs biznesa idejas ar interneta veikaliem, dažām citām pārdošanas platformām uzņem vēl vairāk apgriezienus, tāpēc pakalpojumi pēc spēcīga un zinoša mārketinga speciālista būs pieprasīti.

Rezumējot visu rakstu kopumā, esmu devis vairākas biznesa idejas, kas jau tuvākajā laikā var tikt realizētas ja ne man pašam, tādam kādam no Jums noteikti. Lai izdodas. Internetā ir spēks!

Ir ko teikt? Komentē!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Valters Ločmelis © 2015.