Cik daudz naudas vajag, lai uzsāktu biznesu internetā?

Tieši šādu jautājumu vairumis cilvēku uzdod, kad viņi ir nolēmuši sākt savu iepazīšanos ar biznesu internetā. Izlasot šo rakstu, Tu uzzināsi, kādi izdevumi Tevi sagaida pašos sākumos. Faktiski, bez tiem Tu nevarēsi iztikt.

1. Domēns un hostings Tavai mājas lapai vai blogam. Tev obligāti ir nepieciešama mājas lapa vai blogs. Priekš tam Tev būs vajadzīgas divas lietas:

  • Domēns. Tas ir Tavas mājas lapas vārds. Piemēram, jusu_vards_uzvards.lv. Videjā domēnā cena Latvijas tirgū domēna zonā .lv ir ~ 12EUR, bet .com zonā ~ 13EUR gadā.
  • Hostings, vieta kur būs izvietota Tava mājas lapa. Faktiski, hostings – tas ir attālināts dators, kuram var pieslēgties jebkurš interneta lietotājs un tādā veidā viņš var nokļūt Tavā mājas lapā vai blogā. Vidēja cena Latvijas tirgū nelielai mājas lapai vai blogam – sākot no 3.50EUR mēnesī.

Viens no populārākajiem hostinga pakalpojumu sniedzējiem Latvijā, kurš nodrošina kvalitatīvus pakalpojumus ar atbalsta dienestu 24 stundas dienannaktī ir – www.serveris.lv (arī pats izmantoju šo pakalpojumu).

2. Kvalitatīvs serviss – pakalpojums e-pasta mārketingam (sākot no 15$ mēnesī). Galvenais “aktīvs”, kas ir uzņēmējam internetā – ieinteresētu un lojālu cilvēku e-pastu datubāze, kur viņi periodiski saņem vērtīgu informāciju tieši uz savu e-pastu. Tāpēc jau pašā sākumā, tiklīdz sāc nodarboties ar interneta biznesu, sāc vāk savu ieinteresēto cilvēku e-pastu datubāzi. Jo daudzfunkcionālāku un kvalitatīvāku servisu Tu izvēlēsies, jo vairāk iespēju un labākai komunikācijai Tev būs nākotnē.

e-pasta-marketings

E-pasta mārketinga pakalpojumu sniedzēju ir daudz, tomēr uzskaitīšu pāris populārākos:

  • Aweber – www.aweber.com
  • Getresponse – www.getresponse.com
  • Mailigen – www.mailigen.lv
  • Smartresponder – www.smartresponder.ru

3. Tavas mājas lapas vai bloga dizains (~ 50$  vai bezmaksas). Lai Tu savu mājas lapu varētu vadīt pats, bez tehniskām zināšanām, es iesaku veidot to uz WordPress platformas. Tā ir bezmaksas un tieši paredzēta maksimāli vienkāršai un ērtai blogu vai mājas lapu vadībai un rakstu publicēšanai. Jā, sākumā posmā Tev nav ļoti jākoncentrējas uz savas mājas lapas dizainisko izskatu. Protams, tam jābūt skaistam ar draudzīgu interfeisu. Tev pilnīgā pietiks ar kādu premium šablonu – ādiņu priekš savas WordPress platformas. Tas apmēram izmaksās 50$. Kad Tu jau stabili un labi pelnīsi, Tu vienmēr varēsi izmainīt izskatu pēc sava prāta, pie tam nezaudējot visu saturu ko būsi izveidojis.

Re, laikam ar to arī obligātie izdevumi beidzas, ar kuriem būs Tev jāsaskaras sākumposmā.

Jā, un pirmo video ierakstus Tu pilnībā varēsi uzņemt ar savu mobilo tālruni. Ar tiem var uzņemt pat ļoti labas kvalitātes video. Audioierakstus var veidot ar klēpjdatorā iebūvēto mikrofonu. No reklāmas izdevumiem sākumā arī var izbēgt, atrodot daudz citus variantus sevis un savu ražojumu popularitātes palielināšanai.

Tā, noslēgsim un saskaitīsim. Tu pilnībā interneta biznesu vari uzsākt ar summu no 35EUR  līdz 100EUR. Piekritīsiet, tas nav nemaz daudz salīdzinājumā ar tām investīcijām, kuras ir nepieciešamas klasiskā biznesa uzsākšanai. Pie tam, ja Tu darīsi visu pareizi, tad iespējams, to naudu atgriezīsi jau pirmā mēneša laikā.

Protams, ja Tev sākumā ir summa 1000EUR un vairāk, tad Tu vari augt un attīstīt savu interneta biznesu daudz straujāk, taču priekš sākuma pietiek arī ar to summu, par kuru runājām.

Cik Jūs esat iztērējuši, lai uzsāktu savu biznesu internetā? Komentē un apmainīsimies ar “cipariem”!

Ir ko teikt? Komentē!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Valters Ločmelis © 2015.