Efektīva laika plānošana. Kur dienā iegūt papildus 1 stundu sevis attīstīšanai?

Kur dienā iegūt papildus 30 minūtes līdz 1 stundai sevis attīstībai? Izmanto savu laiku efektīvi – plāno to.

Komunicējot ar cilvēkiem, bieži nākas dzirdēt par problēmām ar laika plānošanu, jo visbiežākā cilvēku atruna  – man nav laika. Paradoksāli, bet lielākoties citām atrodas laiks, bet ne tām, kas ved pie rezultātiem vai efektīvākām darbībām.

Efektīva laika plānošana – efektīva izmantošana

Šajā rakstā gribu padalīties ar savu pieredzi, kur pats savu laiku maksimāli efektīvi izmantoju, tādā veidā papildus iegūstot līdz pat vienai stundai jaunas informācijas vai svarīgu iemaņu apgūšanai.

Iespējams, šo metodi jau izmanto, prieks par to, bet ja tomēr vēl nē…

Visticamāk uz darbu dodies ar auto vai sabiedriskajā transportā, vai arī sporto  – skrien, trenējies trenažieru zālē – nav svarīgi, vai arī dodies savās ikdienas gaitās ar kājām – ieliet audio disku vai liec austiņas ausīs, ieslēdz VAJADZĪGO audio failu un sāc izmantot efektīvi savu laiku.

Radio klausīšanos braucot mašīnā nomaina pret audio disku ar valodas apguvi, kādu vērtīgu ierakstu, kas var Tavas profesionālās zināšanas pacelt nākamajā līmenī. Padomā – ko Tev dod radio klausīšanās? Ko Tu iegūsti? Vai tas ir kaut kas vērtīgs? Ok, ir daži izņēmumi, bet ne par to šoreiz stāsts.

Tas pats  ir ar fiziskajām aktivitātēm, kad procentuāli lielākā daļa klausās kādu mūzikas ierakstu, taču es iesaku – apgūsti tajā laikā jaunas valodas pamatus vai kā iepriekš rakstīju – uzņem informāciju, kas CEĻ Tavu profesionālo līmeni. Padomā par to.

Ir vēl daudz reizes, kad dienas laikā dodamies vieni savās gaitās – uz  un no biznesa vai darījuma tikšanām, vai vienkārši ejam laukā izvest savu mīļo sunīti. Padomā cik kopā laika Tu vari iegūt. 30 minūtes līdz 1h tas ir kā minimums. Un, ja to saskaita kopā nedēļas vai mēneša ietvaros?

Paskaties ko Tev var dot šī efektīva laika plānošana, cik daudz Tu vari iegūt!

Veido šo metodi ar laika plānošanu kā ieradumu. Redzēsiet cik daudz Tu iegūsi. Kā par brīnumu Tev atradīsies laiks jaunas valodas apguvei, cita veida informācijas uzņemšanai, savu iemaņu nostiprināšanai.

Padalies komentāros cik efektīvi Tu izmanto savu laiku?

 

Tev varētu interesēt mans iepriekšējais raksts par efektīvu laika plānošanu – 12. soļi laika menedžmentā.

Ir ko teikt? Komentē!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.

Valters Ločmelis © 2015.