No kādiem avotiem Tu uzņem informāciju?

Ir pirmdiena! Atkal nedēļas sākums. Kādam tas ir darba nedēļas sākums, kādam kārtējā diena, lai dzīvotu pēc sava dienas režīma, pēc tā, kādu Tu pats vēlies… Šodien tā aizdomājos un centos sev atbildēt uz jautājumu – “Vai informācija, ko uzņemu, ir no pareizajiem avotiem?”

Šodien ir informācijas laikmets, tāpēc visapkārt mums ir dažāda veida informācija. Ir jāiemācās filtrēt un saprast, no kādiem avotiem uzņemtā informācija mums dod izaugsmi, pozitīvu domāšanu, un no kādiem, mēs iegūstam tikai negatīvās emocijas, vai vispār nav nekādu ieguvumu.

Sociālie tīkli.

Agrāk man bija vienalga, šodien vairs nē. Stāsts ir par to, ka pirms kāda laika atverot sociālo tīklu portālus, šķīru, un skrollēju ziņām un draugu jaunumiem pāri, redzot arī visas nevajadzīgās/nejēdzīgas lietas. Šodien piekopju lietu, ka maksimāli cenšos atfiltrēt – nesekot tām lietām, cilvēkiem, kas dalās vai šēro negatīvas, it kā šokējošas, vai muļķīgas lietas. Tu zini cik daudz laika Tu patērē vienkārši skatoties un caur sevi “izlaižot” daudz nevajdzīgas info. Šobrīd diezgan populāra poga iekš Facebook man ir NESEKOT  vai SLĒPT VISU NO .. Tā nu tas ir.. Priekš, kam Tev – man jāzin par kaut kādām muļkībām, kur ģenerējas nomiršanas datums un iemesls. Brr.  Tādas ziņas un aplikācijas personīgi no manis uzreiz saņem BAN.

Stāsts ir par pozitīvo domāšanu un pozitīviem cilvēkiem apkārt. Ja Tev apkārt – arī iekš sociālajiem tīkliem, būs lielākoties pozitīva un motivējoša informācija, un cilvēki ar kuriem komunicēt par nākotnes idejām, attīstību, prieku, tad zini, ka katra diena liksies daudz saulaināka.

Ieteikums, ko pats arī piekopju, lai sociālajos tīklos pirmā rādītos tā informācija ko es vēlos uzņemt – katram no cilvēkiem, lapām, grupām ir opcija SEKOT un ir iespējā ielikt ķeksi – SKATĪT PIRMOS.. Izmanto to un daudz negatīvās un nevajadzīgās informācijas atkritīs.

Drukātā prese/grāmatas

Ja pievēršamies konkrēti šai sadaļai, tad drukāto presi lasu vispār ļoti maz. Arī tur var novērot to pašu tendenci, kas ir gan TV, gan sociālajos tīklos, ka galvenokārt ir informācija par “šokējošām” un negatīvām lietām. Protams, par šauru nozaru vai nišas tēmu laikrastiem šeit jārunā mazāk – tur ir konkrēta, tieša un vajadzīgā informācija. Vai Tu pats lasi presi – cik daudz no izlasītā Tu  paņem priekš sevis un izmanto? Ja maz – tad apdomā vai ir jēga..

lasitgramatasLīdzīgi ir ar grāmatām. Šeit gan jāsaka tā, ka, lasot arī vienkārši romānus vai kādu zinātnisko fantastiku, mēs paplašinām savu vārdu krājumu un, iespējams, vizualizējam savā galvā notiekošos situāciju. Bet tomēr… man šķiet, ja Tu patiesi vēlies sasniegt kaut ko vairāk no savas ikdienas, “nebūt kā visi”, ir jāuzņem informācija no tādām grāmatām ko sarakstījuši praktiķi (cilvēki, kas grāmatā dod praktisku un vajadzīgu informāciju, ko viņi paši ir pielietojuši). Ko tas nozīme? Tie nebūs romāni, pasakas 🙂 vai dzeja, bet grāmatas, kas tieši un konkrēti dos Tev informāciju ar ko strādāt un ko pielietot. Praktiķu grāmatās rakstītais ir pārbaudīts un devis konkrētus un bieži vien izmērāmus rezultātus. Atrodi, lasi, pielieto. Padalies komentāros kādas grāmatas Tu esi lasījis pēdējā laikā?

Un vispār, ja vēl neesi sācis lasīt grāmatas – sāc to darīt. Izveido to kā ikdienas paradumu.

TV

Ja ieslēdz vakarā TV un paskatās programmā – šķiet ir tāds paradokss. Laikā kad “normāli” cilvēki ir mājās, vakariņo, pa TV tiek raidīts negatīvo ziņu un informācijas raidījums “Degpunktā”. Vai mūsu ikdiena no kārtējās avārijas, zādzības vai līdzīga veida informācijas uzņemšanas šķitīs rožaināka. Nē. Protams, tam visam apakšā ir pamats, kāpēc konkrētā laikā, un šāda konteksta informācija tiek translēta. Televīzijai būs augstāki reitingi, būs reklāmas, nauda, jo skandaloza, šokējoša utml. informācija ir tas, kas piesaista lielāko daļu TV auditorijas. Kāpēc tā – nezinu 🙁  . Iespējams apkārtējās vides stereotipi? Ko no šāda veida informācijas mēs varam paņemt sev, lai uzlabotu savu dzīves kvalitāti, lai rītdiena būtu labāka kā šodiena? Padomā?

“Veiksmīgiem cilvēkiem mājās ir lieli grāmatu plaukti, nevis lieli platekrāna televizori!”

Apkārtējie cilvēki

Un visbeidzot, manuprāt, viena no galvenajām sfērām, kas nosaka to, kāds būs mūsu nākamais solis konkrētā uzdevumā, kāds būs mūsu ikdienas rezultāts, ir mums apkārtējie cilvēki. Cik daudz un kā mēs klausāmies to ko saka apkārtējie – vecāki, kolēģi, draugi. Vai tā informācija, ko viņi saka man, dos to vēlamo rezultātu ko vēlos es ?! Vai tā lielākoties būs tāda, kas apmierinās viņus? Galu galā ne kolēģi, ne draugi, ne kas cits nerisinās problēmas vai uzdevumus, kas mums katram dzīvē ir iedoti.

Patiesībā jau pašā bērnībā, skolas gados mūs ieliek tādos kā domāšanas rāmjos, kur it kā formāli, bet tomēr liek uzņemt informāciju, kas ir vispārpieņemta. Vai atceries, kas notika, kad vēlējies darīt kaut ko savādāk un pa savam?

Apkārtējo cilvēku radītā informācija veido mūsu skatu uz dzīvi, viedokli, to cik “lieli” mēs būsim. To vai kopā ar pareizajiem cilvēkiem radīsim pozitīvu atmosfēru apkārt un motivēsim citus sasniegt vairāk, nevis samierināties ar vispār pieņemtām normām – būt tādiem kā visiem – normāliem.

Nobeigumam

Atceries, ka tikai uzņemtā informācija mainīs Tavas darbības, kas vēlāk mainīs rezultātus (ienākumi, dzīvesstils, apkārtējie cilvēki).

Ir ko teikt? Komentē!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.

Valters Ločmelis © 2015.