Pašdisciplīna. 8 dzelžaini noteikumi.

Ja Tu domā, ka priekš lieliem panākumiem Tev trūkst augstākās izglītības, labu pazīšanās sakaru vai nauda bankas kontā, tad Tu noteikti kļūdies! Tev trūkst pašdisciplīnas. Ja Tu vēlies veikt lēcienu savā attīstībā, Tev var nepietikt ar “Mega lielu” piepūli. Tas, kas Tev var palīdzēt  ir skarba pašdisciplīna.

Ņem vērā šos 8 pašdisciplīnas noteikumus un dzelžaini ievēro ceļā uz veiksmi.
  1. Tu vari nokrist pa ceļam uz mērķi, bet vienmēr piecelies. Nekrīti panikā vai izmisumā no pāris neveiksmēm. Tā notiek, Tu cietīsi, Tev būs jāpārvar sevi. Jo biežāk Tu krīti, jo ātrāk Tev jāceļas augšā. Lai kāda būtu bijusi problēma – Tu izdzīvosi un atrisināsi to. Pat visnelabvēlīgākajos apstākļos.
  2. Visi, kas sevi dzelžaini disciplinē – viņi piedalās “sacīkstēs” un ir noguruši tik pat daudz cik Tu. Ja Tu joprojām turpini cīnīties, paskaties apkārt – apkārtējie piedzīvo tādas pašas izjūtas. Pārējiem nemaz nav vieglāk kā Tev. Un arī Tev pašam nav grūtāk kā citiem. Vienkārši apzinies – sāpēs, būs grūti, bet Tev ir jāpierāda sev, ka vēlme gūt panākumus ir lielāka par vēlmi izvairīties no grūtībām un sāpēm.
  3. Sagatavojies ilgam ceļam. Uzturi sevi labā psiholoģiskā, fiziskā un finansiālā formā. Definē savus sapņus, domājot par savas rīcības sekām ilgtermiņā. Nedari to, kas neiztur laika pārbaudi.
  4. Pašdisciplīna lielā mērā atkarīga no tā ko Tu plāno darīt un no tā ko Tu atsakies darīt.  Tas prasa drosmi. Katru dienu. Nemaz nav viegli sev pateikt stingru “NĒ”. Nemaz nav tik vienkārši sevi atrunāt darīt lietas, kas atvieglo dzīvi konkrētajā brīdī (nav pat svarīgi, kā šī rīcība ietkemēs lietas nākotnē).
  5. “Veiksme” un “mierīga dzīve” nav savienojami jēdzieni. Lai kļūtu veiksmīgs, Tev būs nepieciešamas pamatīgas pūles un darba spars, ar parasto 40 stundu darba nedēļu noteikti nebūs gana. Vajag plānot strādāt vairāk, vairāk nekā Tu vari iedomāties. Pēc tam dubultot veiktās darbības.
  6. Nav svarīgi kāds būs nākamais solis; svarīgi ir iet uz priekšu. Ja Tu rīkojies pareizi, vienkārši veic nākamo soli. Pārstāt darīt pareizas darbības ātrāk nekā tās sāk dod rezultātu – tas būs tas pats, kas pieļaut kļūdu. Pašdiciplīna prasa secīgas darbības.
  7. Kļūsti neatkarīgs no sliktiem ieradumiem. Mēs esam atkarīgi no bailēm, attaisnojumiem, apkārtējo viedokļiem, bezjēdzīgas TV skatīšanās, no “drošības” sajūtas, kad saņemam algu 🙂 . Saki “Nē” lietām, kas Tevi ierobežo, vajadzībai vienmēr būt tam, kuram ir taisnība, īslaicīgam emocionālam komfortam, slinkumam un vieglāko ceļu izvēlei.
  8. Plāno piedzīvot tikai vienu – divas neveiksmes ceļā uz uzvaru? Ja Tev viss ir izdevies ar pirmo reizi, uzdod sev jautājumu – vai pietiekami ambiciozs Tev bija mērķis? Tev jābūt gatavam uz to, ka pirmās reizes, pat pirmās desmit un vairāk reizes būs neveiksmīgas. Bet vai tādēļ jāapstājas. Pielieto sevis pašdisciplīnu. Iegūsti vērtīgu mācību no sakāvēm un plāno kā rīkoties tālāk, līdz uzvarošām beigām.

Tu vēl joprojām ceri, ka Tev daudz ko pienesīs uz paplātes ar zelta maliņu? Diez vai tā notiks, diez vai. Labāk neceri, bet rīkojies, dari, disciplinē sevi, sasniedz rezultātus. Es ticu, ka Tu vari.

Pašdisciplīna iet roku rokā ar efektīgu laika plānošanu. Te viens no iepriekšējajiem rakstiem – 12 vienkārši ieteikumi. Laika menedžments.

Ir ko teikt? Komentē!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Valters Ločmelis © 2015.