Vai interneta bizness ir darbs mājās? [viedoklis]

Lai mēs varētu precīzāk atbildēt vai darbs mājās ir viens no interneta biznesa virzieniem, būs jāiztirzā vairāki viedokļi, domas un citur lasītais.

Pašos sākumos jāskatās interneta bizness kā sfēra kopumā, ko tā sevī ietver, kādi ir pamatprincipi un virzieni. Šoreiz es nepieskaršos tēmām par interneta veikaliem, totalizatoriem, nopietnām maksājumu sistēmām.

Lielai daļai darbs mājās internetā vairāk asociējas ar to pašu un bēdīgi slaveno reklāmu skatīšanos vai sazin kādiem citiem mistiskiem interneta MEGA projektiem. Jā tā pati daļa to sauc arī par interneta biznesu. Kaut kur jau savā ziņā var piekrist – par interneta biznesu var saukt tie, kas to shēmu un sistēmu ir izveidojuši, kur tūkstošiem cilvēku darbojas un tērē savu laiku par pāris dollāriem mēnesī, kamēr izveidotāji apgroza lielas naudas summas un nopelna uz tiem, kas iestājušies. Viņiem redz ir darbs mājās, kur var pelnīt, taču, ja paskatāmies efektivitāti laiks=nauda? Nekas ļoti lādzīgs noteikti nesanāks, piekritīsiet? (pašam ir bijusi pieredze, tāpēc vēl jo vairāk varu to apstiprināt)

Ienākumi no reklāmu portāliem un partnerprogrammām

Nezinu īsti vai šo sfēru varētu saukt par biznesu, taču šo varētu saukt par tipisku darbu mājās. Šis novirziens patiešām visas veicamās lietas ļauj veikt no mājām. Apkalpojot un administrējot vairākus portālus, var nopelnīt vērā ņemamus ikdienas ienākumus no reklāmām, un pareizi pozicionējot arī partnerprogrammas var dot labu papildus ienākumu. Portāli, kas veidoti tipiski priekš reklāmu izvietošanas, šodien aug kā sēnes, jo cilvēki redz, ka ir iespējams nopelnīt papildus. Bet tikai papildus, neko pārāk ļoti nopientu, tāpēc tas nav kategorijā augstāk!infoprodukti

Darbs mājās priekš infobiznesmeņiem?

Pirms kāda laika šo novirzienu pelnīšanai internetā es liktu kategorijā bizness, taču šobrīd esmu sapratis, kāpēc nē! Lielākoties infobiznesmeņi veidojot saturu, radoti ieinteresētību par darba iespējām mājās, pārdot infoproduktus un tur arī beidzas “biznesa” dzīves cikls. Nekas vairāk netiek turpināts. Pārdevām, saņēmām naudu – viss!

Jā mēs infobiznesmeņi saņem daudz, kad darbs mājās ienes labus, pat ļoti labu ienākumus, tomēr ar manu saprašanu nekas vairāk arī nebūs. Bizness, manuprāt, ir ilgtermiņa attiecības ar klientu, sabiedroto, kad prioritāre numur viens ir cilvēka sasniegtais rezultāts, bet nevis nopelnītā nauda.

Nopietns bizness internetā – ilgtermiņa stratēģija, orientēts uz klientu un rezultātu sasniegšanu

Jāpieskaras mazliet tam, ko rakstīju augstāk, ka šobrīdējā mana izpratne par uzņēmējdarbības uzsākšanu internetā, biznesa ideju virzīšanu ir mainījusies. Bizness internetā ir bizness, kuram ir tālejoši un stratēģiski mērķi, kur tiek saprasts tas, cik daudz vērtīga mēs dodam citiem. Cik daudz palīdzam risnāt kādas problēmas vai uzdevumus. Saprotiet – savus un uzņēmuma mērķus sasniegsim tikai tad, kad palīdzēsim sasniegt tos citiem. Infobizness manā galvā šobrīd neaprobežojas ar vienas dienas sadarbību. Partneri, klietni, draugi – ilgtermiņā un uz kopīgu mērķu sasniegšanu.darbs mājās

Vai šis būs darbs mājās? Sākumā jā, tas būs, taču tiklīdz projekta apjomi augs, nāksies pāriet uz nopietna projekta līmeni ar savu komandu, personālu un visām no tām izrietošajām sekām. Jā Tev nebūs robežu, kur un kā strādāt, cik un daudz, taču es to vairs nelikšu kategorijā – vienkāršs darbs mājās. [Esi citās domās? Padalies komentāros]

Mazliet apgriežam otrādi

Taču skatoties no otras puses visam šim rakstam, varbūt kādam šāds darbs mājās, kaut mazākā iespēja ir vienīgais iespējamais variants kā nopelnīt papildus līdzekļus iztikšanai, kāda gadžeta iegādāšanai vai kam citam.

Noslēgums. Galavārds.

Apvienojot visu iepriekš rakstīto kopā teikšu, ka es starp interneta bizness un darbs mājās neliktu vienādzīmi. Katram ir sava “svara kategorija”. Kāds  varbūt man oponēs, kāds piekritīs, tās ir manas domas un viedoklis.

P.S Labprāt dzirdēšu Jūsu viedokļus komentāros!

 

Pēc šī raksta izlasīšanas Tevi varētu interesēt sekojošs raksts:

Cik daudz naudas vajag, lai uzsāktu biznesu internetā?

Ir ko teikt? Komentē!

Viens komentārs

Atstāt komentāru
  • Sveicināti!
    Nerunāšu pašreiz par to, kas ir bizness un kas darbs mājās, kaut gan, manuprāt, tā nemaz nav ka nevarētu maziņu vienādības zīmīti arī ielikt starp darbs=bizness. Nu vismaz angliski komunicējot tas visai bieži tā arī saprotas.
    Pirms lasīt tālāk jūsu rakstus, es gribētu jums pavaicāt, mo kurienes jums ir zinības par interneta mārketinga (biznesa) lietām? Es pa šo lauciņu kārpos kādus 8 gadus un, jo vairāk rokos, jo vairāk saprotu, ka zinu par maz. Vienu lietu gan esmu tākā sapratis, ka milzums daudzums nezāļu (SCAM) ir šinī dārziņā, bet ir arī zelta dzīsliņas, kuras, kā zināms ir grūti atrast.
    Varbūt palasīšu jūsu domas citreiz, redzēsim.
    Andrejs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.

Valters Ločmelis © 2015.