3 svarīgi atgādinājumi, ja nolem uzsākt biznesu bez naudas

Sveiks draugs, iespējams, jau esi gatavs tūlīt uzsākt biznesu bez naudas, bez lielām sākuma investīcijām un iegudījumiem. Varbūt, lai saprastu kā strādā uzņēmējdarbība, kā strādā likumi un kāda ir vide… Šie trīs punkti, par kuriem došu savu redzējumu, manuprāt, ir svarīgi jebkurā uzņēmējdarbības posmā. Lasi, atceries un realizē.

Negaidi rezultātus uzreiz!

Sākot nodarboties ar uzņēmējdarbību, bieži vien cilvēki cer saņemt tūlīt un tagad uzreiz lielos ienākumus, atzinību. Draugs tā nebūs – sagatavo sevi uz to, ka tas būs maratons – tas ir ilgtermiņa process. Atceries – tas nav algots darbs, kur mēneša beigās par izdarīto darbu saņemsi algu. Uzņēmējdarbībā mēs sākumā ieguldām vairāk laikā kā saņemam pretī par to ienākumus. Sākumā darbs jāieliek pamatīgs, jāizstrādā sava veida sistēma, lai pēc tam tas strādātu kā pulkstenis.

Ja nolēmi uzsākt biznesu bez naudas, tad šis sākuma process varbūt garāks salīdzinājumā ar tiem, kas startē ieguldot kapitālu. Lai arī sākumā, iespējams, būs lēnāka virzība, īstos rezultātus varēs novērtēt tikai pēc kāda laika – 6 mēneši, 1 gads, 5 gadi.  Un ilgtermiņā skatoties jau vairs nebūs starpības ar kādiem līdzekļiem un metodēm ir sākts bizness. Ja tā paskatās no otras puses, tad startējot biznesu bez naudas pat sākums varētu būt aizraujošāks un vairāk idejas un iespējas ģenerējošs, jo:

  • būtu jāatrod biznesa attīstīšanas risinājumi, kas neprasa izmaksas;
  • būtu jasameklē bezmaksas “kanāli”, lai popularizētu savu ideju;
  • būtu jāsaliedējais vairāk kā komandai, jo viens nav pārāk liels cīnītājs;

Vai pats esi lasījis kādu lielu zīmolu vai atzītu cilvēku biogrāfijas? Būtībā daudzi ir sākuši no pilnīgi nekā – bet ar lielu entuziasmu un lielu vīziju.Vīziju, kas neaprobežojas viena gada ietvaros.. Sākumā ieguldītais darbs rezultējas pamatīgā atdevē vēlāk.

Nekoncentrējies uz sevi, bet uz otru!

Biznesa būtība ir palīdzēt citiem atrisināt viņu problēmas, palīdzēt konkrētās jomā, izpildīt viņu vēlmes. Ja koncentrēsies kā maksimāli labi paveikt darbu, piegādāt, saražot preci jeb vienkārši dot augstu pievienoto vērtību sabiedrībai, tad uz labiem rezultātiem ilgi nebūs jāgaida.

attiecibas-ar-klientiem

Svarīgas ir attiecības ar klientiem, ar cilvēkiem, kam interesē tavs pakalpojums vai prece. Ja viņi sajutīs, ka Tu dari visu, kas ir Tavās spējās un ir atkarīgs no Tevis, tad vari gaidīt atkārtotus pasūtījumus un rekomendācijas citiem. Skaties un dari tā, lai Tava rīcība runātu pati par sevi, lai izdarītais darbs vai sniegtais pakalpojums cilvēkiem radītu pozitīvas emocijas.

Izstrādā konkrētu plānu!

Šim punktam jāpievērš īpaša uzmanība tieši šajā gadījumā, ja tev biznesa sākumposmā nav laba pamatkapitāla. Izstrādā konkrētu plānu – konkrētiem mērķiem. Uzstādi konkrētus sasniedzamus un izpildāmus mērķus, kas spēlē lomu ilgtermiņā un kurus var novērtēt:

  • Pasūtījumu/preču/klientu skaits;
  • Atkārtoto pasūtījumu/preču/klientu skaits;
  • Zīmola augšanas tendences (sociālo tīklu sekotāju skaits, komentāru un atsauksmju skaits mājas lapā);
  • Ienākuma dinamika pa mēnešiem;

Stādi sev plānu mēnesim, gadam, pieciem gadiem. Ja Tu neredzēsi uz kurieni iet, tad, visticamāk, Tu arī nenotāksi tur.

Uzsākt biznesu bez naudas ir sava veida risks, taču tas nav neiespējami. Ja ir pareizie cilvēki apkārt, ja ir vīzija, ko vēlies sasniegt, cik daudz cilvēkiem palīdzēt un strādāt pēc konkrēti izstrādāta plāna, tad viss izdosies. Es ticu, ka katrs mēs varam būt savas piedzīvojumiem pilnās dzīves noteicēji.

Ir ko teikt? Komentē!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.

Valters Ločmelis © 2015.